První esence v řadě: Vnitřní práce (Inner Work)

Daniel Mapel, 26. 1. 2008

Vnitřní práce byla vytvořena, aby vám pomohla nahlédnout dovnitř, vejít do kontaktu s nevyřešenými emocionálními záležitostmi a spojit se s pocity, které je nutné procítit a vyjádřit, aby mohlo dojít k vyléčení. Esence v této kombinaci pracují v synergii, aby vás jemně podpořily a daly vám pocit bezpečí a odvahy na vaší cestě do svého nitra.

Při užívání Vnitřní práce si můžete dobře všimnout, že se objevují rozličné pocity. Dva hlavní mohou být hněv a smutek nebo žal. Mohou se objevit v různých časech a zpočátku nemusíte vůbec rozumět tomu, odkud přišly. To je normální.

Abyste dokázali rozpustit emocionální zátěž, kterou si nesete, je nutné uvolnit ji a to nutně vede k slzám nebo hněvu. Vyplakání našeho smutku a žalu z naší minulosti je ten nejjednodušší a nejvíce transformující lidský čin – a ten doslova mění chemii mozku a umožňuje v nás zrod nových duchovních cest. Takže až se vynoří smutek, důvěřujte mu, buďte s ním a dejte si svolení k jeho vyplakání. To je ta nejzdravější věc, kterou můžete udělat pro své tělo, mysl a duši!

Totéž platí pro práci s hluboce potlačeným hněvem a vztekem, který je nutno fyzicky projevit, aby se uvolnil z těla. Najděte si způsoby, jak jej projevíte, aniž byste ublížili sobě nebo druhým nebo abyste něco nepoškodili. Nejlepší způsob, který mne napadá, je bušit do polštářů nebo matrací a přitom vykřičet, jak moc se hněváte (když je někdo nablízku, můžete křičet do polštáře).

Rozhodně nechejte ten hněv plynout!

Pod hněvem je vždy ukryt žal, a tak přijměte svůj hněv, dovolte si být navztekaní a berte to jako cestu, jak vejít do kontaktu s hlubokým smutkem a žalem, který leží pod tím.

Pokud najdete hluboký hněv, který se vám nedaří řešit, pak doporučuji přidat si k Vnitřní práci esenci Zdravý hněv. Můžete je buď zkombinovat (užívat je společně) nebo užívat každou zvlášť, ale obě v průběhu téhož dne.

Pokud najdete hluboký žal a nedaří se vám ho řešit, pak doporučuji k Vnitřní práci přidat Truchlící srdce.

Pár slov o esencích, které tvoří kombinaci Vnitřní práce