Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

clanky:zdravi:zima-doba-ledvin-a-mocoveho-ustroji [2018/08/24 19:44] (aktuální)
Řádek 1: Řádek 1:
 +====== Zima, doba ledvin a močového ústrojí ======
 +Zima podle čínské medicíny začíná 21.12., pojí se s energií vody a chladu, mobilizuje naše síly a upevňuje vůli. Nejaktivnější orgány zimy - ledviny a močový měchýř ​ jsou spojeny se strachem a instinktem přežití, pevností a odolností. Jejich oslabení se projevuje apatií a bezmocností,​ přílišná energie naopak přehnanou aktivitou až workoholismem.
  
 +Toxiny na ledvinách a močovém ústrojí se mohou projevovat bolestmi v bederní krajině, častým močením, sexuálními poruchami, nekvalitními vlasy, šedivěním,​ ale i potížemi se sluchem jdoucími až k hluchotě, točením hlavy a jinými problémy.
 +
 +Ledviny z pohledu čínské medicíny kontrolují pohlavní orgány a močový měchýř, řídí metabolismus vody a podílejí se na vytváření kostní dřeně, tím zpevňují kosti. Mají vliv na zahřívání organismu.Jsou centrem vůle a motivace, zodpovídají za kvalitu dlouhodobé paměti. Vnějším otvorem ledvin jsou uši a jejich emocí je strach. Oslabení ledvin souvisí nejčastěji se stresem a s dlouhodobým přepracováním. Na stresované tkáni se vytvoří ložiska ... a [[:​clanky:​joalis:​detoxikace-infekcniho-loziska|více o ložiscích]].