Rostlinné esence

Bachovy květové esence

Když narážíme na nejrůznější životní problémy a v nepříjemných chvílích, kdy jsme ztratili rovnováhu, nám mohou výrazně prospět Bachovy květové esence. Poprvé se objevily v roce 1930 jako výsledek dlouholeté práce známého anglického lékaře - homeopata Dr. Edwarda Bacha. Tvoří je soubor 38 květových extraktů, korespondujících s celou škálou všednodenních citových konfliktů. Tyto esence brzy prokázaly, že mohou mít pro člověka nedocenitelný význam.

Důležité je přesně rozpoznat, jak se cítíme. K tomu slouží pohovor o tom, jakým záporným emocím a psychickým stavům jednotlivé esence odpovídají. Je vhodné si poznamenat, které z nich vystihují vaše současné vnitřní rozpoložení. Bachovy esence lze používat jednotlivě, anebo je míchat. Jsou přirozeného původu a naprosto bezpečné. Užívat je může celá rodina. Bez obav je lze brát i těhotenství. Vhodné jsou i pro domácí zvířata a pokojové rostliny. Bachovy esence nemají žádné vedlejší účinky, protože působí na velmi jemné úrovni. Nelze se jimi předávkovat, ani si na ně vytvořit škodlivý návyk.

Orchidejové esence

Orchidejové esence firmy Living Tree Orchid – Skotsko Tyto esence jsou pečlivě vyráběny z orchidejí pěstovaných ve sklenících na ostrově Gigha (Skotsko). Orchideje pocházejí z nejrůznějších koutů světa, nejčastěji ale z tropů. Postup výroby je takový, že rostliny i květy zůstanou při výrobě nepoškozeny.

Co jsou orchidejové esence? Aktivní složkou esencí je éterická léčivá energie rostliny. Květové esence neobsahují žádné části rostlin a jsou konzervovány koňakem nebo brandy. Éterická energie rostlin je stejná jako „čchi“ v našem těle, jak o tom učí čínská akupunktura. Jak „čchi“ orchidejí vstupuje do našich energetických drah, působí na nás síla a moudrost rostlin. Naše tělo vstupuje do „dialogu“ s energií orchidejí.

Esence užívejte po několika kapkách dvakrát nebo třikrát denně. Můžete si je přidat také do krému nebo do koupele, případně do rozprašovače.