Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

clanky:joalis:vedlejsi-ucinky-detoxikace-a-jak-na-ne [2018/08/24 19:44] (aktuální)
Řádek 1: Řádek 1:
 +====== Vedlejší účinky detoxikace a jak na ně ======
 +Když provádíme detoxikaci ​ pomocí preparátů firmy Joalis, setkáváme se někdy s nepříjemnými účinky. Tyto účinky jsou v podstatě žádoucí a jsou důkazem, že léčba začíná působit. Možné projevy jsou:
 +  * různé vyrážky
 +  * velký výskyt oparů trvající několik dnů i týdnů
 +  * zvýšené nutkání na močení, protože do močového ústrojí se vylučuje většina toxinů, které dráždí močové cesty a ústrojí
 +  * podivné pocity v okolí žlučníku
 +  * častější stolice až průjmy, které mohou být způsobeny častějším vylučováním toxických látek z organismu
 +  * u kožních projevů se může stav přechodně zhoršit
 +  * zánětlivé projevy dýchací sliznice
 +  * velká tvorba hlenu
 +  * rýma
 +  * podrážděné oční spojivky a slzné žlázy, zvýšené slzení
 +  * noční i denní bolesti kostí
 +  * očistné projevy v nervové a psychické sféře, kolísání psychiky
 +  * uvolnění plísní při očistě, mohou způsobit výtok, svědění v gynekologickém ústrojí nebo skvrny a puchýřky na kůži
 +  * uvolněné viry mohou způsobit stav těžké únavy
  
 +Tyto a případně další detoxikační příznaky jsou na jedné straně žádoucí, na druhé však nesmějí přesahovat únosnou míru, nesmějí narušovat normální život. Co tedy dělat, když příznaky nastanou?
 +
 +Pokud toxiny dráždí vylučovací cesty jako jsou střeva, dýchací cesty, močové cesty, žlučové cesty, oči, je třeba vysadit detoxikační léčbu a počkat, až se organismus zotaví. Pak je možné začít znovu od malých dávek a postupně dávky zvyšovat.
 +
 +U kožních projevů musíme léčbu přerušit a věnovat se průchodnosti lymfatického systému. Stavit se pro preparát Lymfatex a 14 - 21 dní se čistit tímto preparátem. Pak se vrátíme k původní léčbě, odvodové cesty toxinů již budou fungovat.
 +
 +Vylučování toxinů můžeme podpořit bylinnými čaji. Čaj pro všeobecné vylučování jedů: 5g kořene pampelišky lékařské,​ 5g květu trnky, 5g kůry guajaku, 10g lékořice, 10 g bobulí jalovce, ​ 10g feniklu, 10g zemědýmu, 15g listu ořešáku, 20g violky trojbarevné. Ráno a večer ze směsi uvaříme čaj -  1 vrchovatá lžíce na čajový hrnek -  čajovou směs zalijeme a necháme 5 minut louhovat, po scezení můžeme osladit medem. Čajovou kůru provádíme 14 dní, pak uděláme 14 dní přestávku a  pak ještě jednou 14 dní pijeme.
 +
 +Čaj pro zvýšení tvorby potu: 20g bedrníku většího, 20g květu bezu černého, 20g potměchuti,​ 20g kořene zázvoru, 20g květu lípy, 20g kořene lopuchu. Vrchovatou čajovou lžičku přelít 2dl vařící vody a čtvrt hodiny louhovat. Popíjet pomalými doušky. Tento čaj zvýší potivost a odvede mnoho toxinů z organismu. ​ Dobrou podporou detoxikace je i  pohyb a sauna.
 +
 +Čistící čaje lze použít do koupele obden po dobu 10 dnů. Nevhodné pro osoby s  vysokým tlakem.