Vedlejší účinky detoxikace a jak na ně

Když provádíme detoxikaci pomocí preparátů firmy Joalis, setkáváme se někdy s nepříjemnými účinky. Tyto účinky jsou v podstatě žádoucí a jsou důkazem, že léčba začíná působit. Možné projevy jsou:

Tyto a případně další detoxikační příznaky jsou na jedné straně žádoucí, na druhé však nesmějí přesahovat únosnou míru, nesmějí narušovat normální život. Co tedy dělat, když příznaky nastanou?

Pokud toxiny dráždí vylučovací cesty jako jsou střeva, dýchací cesty, močové cesty, žlučové cesty, oči, je třeba vysadit detoxikační léčbu a počkat, až se organismus zotaví. Pak je možné začít znovu od malých dávek a postupně dávky zvyšovat.

U kožních projevů musíme léčbu přerušit a věnovat se průchodnosti lymfatického systému. Stavit se pro preparát Lymfatex a 14 - 21 dní se čistit tímto preparátem. Pak se vrátíme k původní léčbě, odvodové cesty toxinů již budou fungovat.

Vylučování toxinů můžeme podpořit bylinnými čaji. Čaj pro všeobecné vylučování jedů: 5g kořene pampelišky lékařské, 5g květu trnky, 5g kůry guajaku, 10g lékořice, 10 g bobulí jalovce, 10g feniklu, 10g zemědýmu, 15g listu ořešáku, 20g violky trojbarevné. Ráno a večer ze směsi uvaříme čaj - 1 vrchovatá lžíce na čajový hrnek - čajovou směs zalijeme a necháme 5 minut louhovat, po scezení můžeme osladit medem. Čajovou kůru provádíme 14 dní, pak uděláme 14 dní přestávku a pak ještě jednou 14 dní pijeme.

Čaj pro zvýšení tvorby potu: 20g bedrníku většího, 20g květu bezu černého, 20g potměchuti, 20g kořene zázvoru, 20g květu lípy, 20g kořene lopuchu. Vrchovatou čajovou lžičku přelít 2dl vařící vody a čtvrt hodiny louhovat. Popíjet pomalými doušky. Tento čaj zvýší potivost a odvede mnoho toxinů z organismu. Dobrou podporou detoxikace je i pohyb a sauna.

Čistící čaje lze použít do koupele obden po dobu 10 dnů. Nevhodné pro osoby s vysokým tlakem.